بورس ناخن(مسواک ناخن)

بورس ناخن یا مسواک ناخن چیست و چه کاربردی دارد؟

بورس ناخن یک بورس کوچک است که برای استفاده در ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرد. برس ناخن معمولا با موهای کوتاه و قوی ساخته می شود که می تواند خاک و آلودگی را که روی ناخن ها، در اطراف ناخن و زیر ناخن ها جمع شده است، تمیز کند.

 

دراپلیکیشن اکرولیک (پودر و لیکوئید) از بورس برای پاک کردن گرد و غبار اضافی از روی ناخن استفاده میکنیم که این امر بسیار حائز اهمیت است.چرا که درصورت عدم پاکسازی گرد و غبار اضافی ناخن، سطح ناخن دچار آلودگی بوده و موادگذاری روی سطح آلوده احتمال لیفت مواد و رشد انواع باکتری و قارچ را بالا می برد.

چه نوع بورسی بهتر است؟

هر چه برس مو های زبر تری داشته باشد قدرت نفوذ پذیری بالاتری دارد چرا که کناره های ناخن در نزدیکی کانال های رشد ناخن گرد و غبار جا خوش میکنند و خارج کردن آنها نیاز به یک بورس محکم دارد.

هر چند برخی از تکنسین های ناخن از بورس های نرم تر هم ممکن است استفاده کنند که مخصوص این کار نیست و بیشتر برای لوازم آرایش و روی صورت کاربرد دارد، بورس های نرم حتما احتیاج به یک مکمل دارند . به این معنی که در صورتی که بورس شما نرم است و قدرت کمتری دارد، حتما بعد از بورس بایستی با محلول کلینزر ناخن باقی مانده گرد و خاک را پاک کنید.(استفاده از بورس نرم را توصیه نمیکنم !)
تصویر پایین بورس های نرم را نشان میدهد :

 

چه افرادی از این وسیله بیشتر استفاده میکنند؟

بورس ناخن همچنین توسط افرادی که به تمیزی و پاکیزگی  دست های خود اهمیت فراوانی قائل اند و می خواهند دستهای خود را همواره شسته و رفته و تمیز نگه دارند  و همچنین برای کسانی که دست هایشان در حین کار بر روی صنایع دستی یا کارهای سرگرمی با موادی مثل جوهر یا رنگ یا ذرات کوچک آلوده شده اند بسیارمفید هستند . چرا که با نفوذ به داخل فرو رفتگیها به تمیز شدن آنها کمک فراوانی می کند.

 

از برس های ناخن برای کمک به حذف لکه ها از پوست استفاده می شود. آنها می توانند به ویژه برای افرادی که با موتورهای ماشین کار می کنند مفید باشد. نقاشان و باغبان همچنین می توانند از بورس ناخن برای کمک به تمیز کردن ناخن ها پس از اتمام کار خود استفاده کنند. برای پاک کردن لکه های شدید یا گرد و  خاک از پوست، بهتراست هنگام استفاده ازبورس ناخن از صابون هم کمک بگیرید. صابون می تواند  هنگام تمیز کردن خاک را از چین خوردگی های پوست بیرون بیاورد.

تعدادی از کرم ها و صابون ها وجود دارند که به طور خاص برای حذف خاک و لکه های پوست ساخته شده اند. اگر دستتان خیلی شدید دچار آلودگی شده است استفاده از این نوع محصولات کمک فراوانی میکند. همچنین سعی کنید حتما از آب گرم استفاده کنید که پوست را نرم می کند و برای تمیز کردن کامل تر اجازه می دهد.
در صورت وجود مشکل یا سوال در قسمت نظرات کامنت بگذارید تا بررسی شود و پاسخ داده شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *