ترمیم کاشت ناخن با پودر

ترمیم کاشت ناخن با پودر

 

ترمیم ناخن

 

همانطورکه میدانیم ناخن ها به مرور زمان رشد میکنند و قد میکشند. ناخن های دست حدودا دو الی سه میلیمتر در ماه رشد میکنند.

بنابراین وقتی شما ناخن هایتان را با هر ماده خاصی پوشش میدهید، بعد ازمدتی ناخن از سمت ریشه رشد کرده و به جلو میآید، در نتیجه آن قسمتی از ناخن که رشد کرده بدون پوشش میماند.
این پوشش میتواند کاشت پودری،لاک معمولی،لاک ژل، کاشت ژل یا هرپوشش دیگری باشد.

در کاشت پودری معمولا دو تا سه هفته یا نهایتا یک ماه بعد از کاشت ناخن بایستی ترمیم یا ریموو شود.چرا که با رشد ناخن فشار روی صدف ناخن بر اثر کارهای روزمره بیشتر شده و حتی ممکن است موجب شکستگی یا آسیب در بستر ناخن اصلی گردد.
بنابر این ناخن کاشته شده مادام العمر نیست و نیاز به رسیدگی دارد.

در صورتی که قصد ترمیم مجدد هم نباشد به هیچ وجه نباید با وسایلی از قبیل چاقو یا ناخن گیر یا هر وسیله دیگری مواد از ناخن ها به زور جدا شود. چرا که باعث آسیب بسیار شدید ناخن میگردد. بنابر این باید به یک مانیکوریست مراجعه کرد و از او خواست تا با روشی کاملا اصولی ناخن ها را بردارد.به عمل برداشتن ناخن مصنوعی ریموو(remove)گفته می شود.(منظورم از ناخن مصنوعی هر ماده دیگه ای به جز ناخن نچرال هستش نه از اون ناخن مصنوعی ها که با چسب رو ناخن می چسبونن)

 

موقع ترمیم چند تا نکته هست که باید مراعات کنین

  • قسمتی از ناخن که رشد کرده و نزدیک کوتیکول هست و مواد نداره باید بسترسازی بشه
  • اگر تو هر قسمتی از ناخن که قبلا مواد زدیم متوجه بشیم که مواد از ناخن اصلی جدا شده و بینشون فاصله افتاده باید تو اون قسمت مواد کهنه رو برداریم تا اندازه ای که به ناخن نچرال برسیم(به این عمل هواگیری گفته می شود)

معمولا دور ناخن در نزدیکی کوتیکول بیشتر مساعد هست برای جدا شدن. که اصطلاحا گفته میشه ناخن هوا گرفته یا دچار لیفت شده.

اگر این قسمت رو درست هواگیری نکنید بعد از ترمیم به صورت یه خط منحنی زیر ناخن هوا میمونه که به مرور زمان ممکنه تو اون ناحیه ناخن از بستر زیریش رطوبت جذب کنه و دچار قارچ بشه. اگر با پودر شفاف کار می کنید همین خط منحنی بعد از کار کاملا نمایان میشه که اصطلاحا گفته میشه که خط ترمیم از بین نرفته و یه ایراد خیلی بزرگ تو کار ترمیم حساب میشه.
تشخیص اینکه چه نقاطی دچار هواگرفتگی شدن به مهارت مانیکوریست بستگی داره و معمولا از روی رنگ مواد قابل تشخیص هست.

چرا که رنگ مواد در قسمت لیفت پیدا کرده متفاوت است.

  • معمولا اگر لیفتینگ زیاد باشه از سوهان برقی برای هواگیری استفاده میشه وگرنه با سوهان دستی بسیار مشکل تر و وقت گیر تر خواهد بود.

 

نکته خیلی مهم:

  • برای برداشتن مواد هوا گرفته در نزدیک کوتیکول با سوهان برقی درست قسمتی که هوا گرفته رو سوهان برقی نمیکشیم، بله کمی مانده به محل مورد نظر را سوهان میکشیم تا به ناخن طبیعی لطمه نزنیم
  • موقع بستر سازی فقط روی ناخن طبیعی دی هیدارتور و پرایمر میزنیم نه روی کل ناخن.بقیه مراحل را مطابق با فیلم آموزشی انجام میدهیم که کاملا مشخص است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *