طرز تهیه پاپ کیک شکلاتی

این پاپ کیک ها برای مهمانی ها و مراسم جشن تولد بسیار مناسب بوده و بسیار خوشمزه و مورد دلخواه بچه هاست و به مدلهای متنوعی می توان آنها راتهیه کرد. طرز درست کردن آنها ساده بوده و به راحتی می توانید در منزل آنها را تهیه کنید.

طرز تهیه:

برای این کار به مقداری کیک اسفنجی ،مقداری شکلات، و نی های چوبی نیاز داریم.میتوان از کیک های آماده استفاده نمود یا خودتان کیک درست کنید و بگذارید خنک شود.

بعد از اینکه کیک پخته شد،نصف کیک را تکه تکه کنید و داخل کاسه ای بزرگ بریزید،نصف دیگر کیک را در کیسه ای قرار داده و برای استفاده های بعدی نگه دارید.اگر از کیک کامل استفاده کنید تعداد پاپ کیک ها خیلی زیاد خواهد شد.

پاپ کیک و یا کیک توپی

کیک را به آرامی خرد کنید تا تقریبا به حالت پودری در بیاید .

پاپ کیک و یا کیک توپی

شکلات را به روش بن ماری و یا در مایکروفر ذوب کنید و اجازه دهید کمی خنک شود.

پاپ کیک و یا کیک توپی

تقریبا یک چهارم فنجان شکلات را کم کم به پودر کیک اضافه کنید.از یک چنگال برای مخلوط کردن استفاد کنید.تا جای شکلات را اضافه کنید که تکه های کیک بهم بچسبد و خمیر یکدستی ایجاد شود(مانند خمیر بازی). اضافه کردن بیش از حد شکلات به هیچ عنون توصیه نمی گردد و خمیر نباید به دست بچسبد.

پاپ کیک و یا کیک توپی

تکه ای از خمیر کیک را برداشته و آنرا به صورت گلوله در آورید .تمامی خمیر را به همین ترتیب گلوله گلوله کنید.اندازه گلوله ها تقریبا به اندازه یک گردو یا کمی بزرگتر باشد.گلوله ها را خیلی فشرده درست نکنید که خیلی سنگین نباشند و از چوبک ها نیفتند.

پاپ کیک و یا کیک توپی

بقیه شکلات آب کرده را که قبلا آماده کرده ایم داخل ظرفی کاسه ای که نسبتا عمیق است ریخته و انتهای چوبک ها را که به عنوان دسته پاپ کیکها استفاده خواهیم کرد داخل مایع شکلات فرو می بریم.سپس آنها را از مرکز توپها تا نیمه داخل توپها فشار داده و صبر میکنیم تا همگی خشک شوند.این کار باعث میگردد چوبها به کیکها بچسبند و به راحتی کنده نمیشوند.میتوانیم داخل یخچال بگذاریم تا سریعتر ببندد.

کیک توپی شکلاتی

بعد از خشک شدن توپها از قسمت دسته چوبی گرفته و داخل مایع شکلاتی به آرامی و با دقت غوطه ور می کنیم تا همه جای آنها کاملا آغشته گردند.از مواد تزئینی برای روی آنها استفاده میکنیم. سپس آنها را روی تکهای اسفنج یا یونولیت فرو میبریم تا ثابت مانده و سپس داخل یخچال قرار میدهیم تا شکلاتها منجمد شوند.

پاپ کیک شکلاتی

میتوانید اسفنج یا یونولیت را داخل کاغذ کادو بپیچید که منظره خوبی برای مجالس داشته باشد.

پاپ کیک و یا کیک توپی

میتوانید از شکلات سفید برای درست کردن مایع شکلاتی استفاده کنید یا رنگ خوراکی دلخواه به آنها اضافه کنید.همچنین به جای کیک شکلاتی از کیک ساده میتوان استفاده کرد و رنگ دلخواه به آن اضافه کرد.قبل از خشک شدن مایع دورکیک ها میتوان آن را با تکه های شکلات یا مروارید های خوراکی یا هر نوع مواد خوراکی دیگری بسته هنر و ابتکار تزئین کرد.

چند نمونه دیگر از تصاویر کیک توپی یا پاپ کیک(برای نمایش اندازه واقعی، روی تصاویر کلیک کنید)

 

 

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه‌

  1. آموزش آشپزی گفت:

    ممنون از آموزش هایی که قرار می دهید

  2. tina گفت:

    ممنون از آموزش خوبتون. زمانی که شکلات رو با کیک پودر شده مخلوط می کنم هرچقدر شکلات میریزم خمیر تکه تکه می ماند و یکنواخت نمی شود و زمانی که به شکل گلوله در می آورم به راحتی از هم باز می شود. لطفا راهنمایی بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *