کاشت آکواریومی

کاشت آکواریومی کاشت جدیدی نیست اما بعد از انتشار ویدئویی از شرکت تونی نیلز از طرف متخصص این شرکت رونق تازه ای گرفت و بیشتر رواج پیدا کرد.هم اکنون لوازم ویژه این نوع کاشت هم ایجاد شده و حتی شرکت های مختلف اقدام به ساخت تیپ های مخصوص این کاشت کرده اند.تیپ مخصوص کاشت آکواریومی دو لایه بوده و فضای مابین آن با اکلیل یه سایر مواد تزئینی و مایع مخصوص پر میگردد.بدون داشتن تیپ مخصوص کاشت آکواریومی نیز میتوان این کاشت را انجام داد.میتوانید فقط یکی از ناخن ها را کاشت آکواریومی و بقیه را کاشت معمولی انجام دهید.در تصاویر زیر روش کار بدون استفاده از تیپ کاشت آکواریومی توضیح داده شده است.

روش کار:
تیپ شفاف(بیرنگ) انتخاب کنید و نوک ناخن بچسبانید و اضافی آن را با کاتر ببرید.با سوهان آن را با ناخن همسطح کنید ضد قارچ و پرایمر را روی سطح ناخن زده و لایه ای بسیار نازک از مواد با استفاده و پودر و لیکوئید ایجاد میکنیم.نکته بسیار مهم این است که تمامی سطح ناخن بایستی از مواد پوشیده گردد.کمی سوهان میزنیم تا سطح مواد روی ناخن کاملا صاف کردد.بدون استفاده از تیپ و با استفاده از فرم های مخصوص نیز میتوان لایه ای نازک از مواد ایجاد نمود.

کاشت آکواریومی

اکنون تیپ شفاف دیگری متناسب با سایز ناخن انتخاب کنید و انتهای تیپ را با کاتر ببرید تا قد آن با تیپ قبلی و مواد همسان گردد. تیپ انتخاب شده باید به گونه ای باشد که انتهای تیپ در طرف کوتیکول ناخن شکاف ظریفی داشته باشد تا بتوانیم مواد را بعدا در آن تزریق کنیم.

کاشت آکواریومی

اکنون با استفاده از مواد پودر و لیکوئید تیپ دوم را به روی ناخن بچسبانید.طوری که با کمی فاصله از سطح زیرین باشد.نوک ناخن را کمی بیشترمواد میزنیم تا ارتفاع آن بیشتر شده و محفظه مور نظر برای ایجاد آکواریوم ایجاد گردد.سمت کوتیکول را باز میگذاریم و مواد نمیزنیم.

کاشت آکواریومی

از محفظه باز انتهایی ناخن اکلیل و سایر اجسام دلخواه تزئینی را داخل فضای بینابین میریزیم.در خصوص اکلیل های قرمز رنگ یا اکلیل هایی که رنگ پس میدهند دقت کنید چون ممکن است رنگ مایع داخل کاشت آکواریومی راتغییر دهند.بهتر است اگر برای اولین بار استفاده میکنید بیرون از ناخن قبلا تست کنید.

کاشت آکواریومی

مایع مورد نظر را از همان قسمت باز محفظه با استفاده از سرنگ تزریق کنید.این مایع باید استریل و عاری از هر گونه باکتری باشد.مثلا آب مقطر که میتوان آن را تهیه نمود.حتی میتوان از محلولهای آرایشی مثل محلول پاک کننده آرایش چشم و یا اویل ناخن نیز استفاده نمود.میتوان کل فضا را با مایع پر کرد یا مقداری فضای خالی گذاشت که به صورت حباب در داخل کاشت آکواریومی نمایان میگردد.اگر از مایعات روغنی استفاده کنید سرعت حرکت اکلیل ها داخل کاشت کمتر است و جلوه جالبتری پیدا میکند.

کاشت آکواریومی

حال انتهای ناخن را با مواد پودری مهر و موم کنید.و سپس لایه نازکی از مواد را روی تمام ناخن بکشید.

کاشت آکواریومی

ناخن را سوهان کشی کنید تا صاف و براق شده و به فرم مناسب در آید.در نظر بگیرید که بیش ازاندازه سوهان نکشید چون ممکن است به محفظه آکواریومی رسیده و کل کارتان از بین برود.روی ناخن را به دلخواه طراحی نموده و تاپ کت را بزنید.

کاشت آکواریومی

کاشت آکواریومی

تصاویر بیشتر کاشت آکواریومی:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *